Sport

Asllani kritikon ashpër Real Madridin

 

Futbollistja Kosovare Asllani u largua nga Real Madridi pas tre vjetësh dhe ka dhënë kritika të ashpra drejt këtij klubi spanjoll të enjten. 32-vjeçarja ka thënë për mediumin suedez “Fotbollskanalen” se lojtaret në atë skuadër janë detyruar të luajnë, pavarësisht lëndimeve që i kishin.

E Asllani gjatë kohës së saj te Real Madridi është përballur me lëndime.