Sport

Kucka kthehet në Sllovaki, firmos me Sllovanin

Foto: AP
 

Mesfushori i Sllovakisë, Juraj Kucka, është kthyer në shtëpi pas më shumë se 13 vjetësh dhe është bashkuar me Sllovan Bratislavën.

Sezonin e fundit Kucka ka luajtur te Watfordi në Premier League, kurse me Sllovanin ka firmosur kontratë dyvjeçare, ka njoftuar të enjten kampioni i Sllovakisë.