Sport

Chelsea insiston për De Ligtin

 

Skuadra e Chelseat nuk po heq dorë nga transferimi i mbrojtësit të Juventusit, Mathijs De Ligt.

“Sky Sports” raporton se është trajneri i Chelsea, Thomas Tuchel, ai që po insiston në mbrojtësin holandez. Chelsea është në kërkim të një mbrojtësi për sezonin e ri pas largimeve të Antonio Ruedigerit dhe Andreas Christensenit si lojtarë të lirë.