Sport

Barça mund ta transferojë Neymarin për 50 milionë euro

 

Barcelonës i është ofruar mundësia për ta kthyer sulmuesin Neymar në “Camp Nou”. “El Chiringuito” ka zbuluar të enjten se Paris Saint-Germaini është i gatshëm ta lirojë brazilianin të transferohet te Barcelona për 50 milionë euro.

Tek ekipi francez po duan ta shesin Neymarin këtë verë dhe tashmë po presin ofertat për 30-vjeçarin. Neymar ishte larguar nga Barcelona te PSG-ja në vitin 2017 për 222 milionë euro, por nuk e ka udhëhequr ekipin francez drejt triumfit në Champions.