Sport

Ekipi mjekësor që u kujdes për Maradonan do të gjykohet për vrasje

 

Tetë mjekë, infermierë dhe një psikolog që kujdesej për legjendën e futbollit Diego Maradona do të gjykohen për vrasje, shkruan Reuters të enjten.

Maradona, i cili ishte kapiten i skuadrës fituese të Kupës së Botës të Argjentinës në vitin 1986, vdiq në nëntor 2020 në moshën 60-vjeçare.