Sport

Kelmendi mbetet te Gjilani

Shend Kelmendi ka vazhduar edhe për dy vjet kontratën me Gjilanin. Kështu është bërë e ditur të mërkurën mbrëma nga klubi në rrjetin social Facebook.

Sulmuesi i krahut vlerësohet i rëndësishëm për klubin gjilanas.

Në edicionin e fundit, Kelmendi për Gjilanin shënoi shtatë gola dhe asistoi tre të tjerë.