Sport

Llapi, Drita dhe Gjilani i vlerësojnë kundërshtarët, por presin kalim tutje

 

Fituesi i Kupës së Kosovës në futboll, Llapi, nuk do të ketë udhëtim të gjatë për t’u paraqitur në kualifikimet e Ligës së Konferencës. Larg nuk udhëtoi as vitin e kaluar, kur u përball me Shkupin. Llapjanët në debutim ishin eliminuar në rundin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës. Skuadra e Tahir Batatinës këtë herë luan në një tjetër vend fqinj – në Mal të Zi. Përballë Llapit do të jetë klubi më i madh malazias, Buduqnosti i Podgoricës.

Te Llapi synojnë paraqitje më të mirë se në debutimin evropian. Llapjanët u janë gëzuar ndeshjeve me Buduqnostin.