Sport

Dy fitore e dy humbje për Kosovën në Evropianin e “Beach Volley”

 

Kosova i ka mbyllur ndeshjet kualifikuese të Evropianit U22 në “Beach Volley”.

Erion Bajrami dhe Ermal Maliqi kanë regjistruar dy fitore e dy humbje në Vilsingen të Holandës, por kjo nuk ka mjaftuar pasi dyshja nga Kosova është eliminuar nga kualifikueset e Evropianit për këtë grupmoshë, ka shkruar Federata e Volejbollit të Kosovës të mërkurën mbrëma.