Sport

Shpresat e Kosovës nuk dorëzohen përballë anglezëve të kualifikuar në Evropian

 

Pas fitores në udhëtim tek Andorra, te Përfaqësuesja U21 ka optimizëm para ndeshjes me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për Evropianin e vitit të ardhshëm. Kosova të shtunën e shkuar triumfoi 3:0 ndaj Andorrës, kurse të premten në stadiumin “Fadil Vokrri” e pret Anglinë, që tashmë ka siguruar kualifikimin në Evropian. Kjo ndeshje nis në orën 20:00 dhe i takon Grupit G kualifikues.

Anglia është e para me 22 pikë dhe pa asnjë humbje në tetë ndeshje të luajtura deri më tani, ndërsa Kosova renditet e treta me 11 pikë. Kosova U21 është stërvitur të mërkurën në qendrën nacionale në Hajvali dhe drejtori teknik i FFK-së, Albert Bunjaki, duelin me Anglinë e ka vlerësuar si të veçantë dhe iu ka bërë thirrje tifozëve për t’i mbushur tribunat e stadiumit pasi hyrja është falas.