Sport

Ancelotti s’mund ta besojë triumfin në finale

FOTO: AP
 

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, nuk e beson dot që ka triumfuar në finalen e Ligës së Kampionëve të shtunën.

“Nuk mund ta besoj. Unë nuk mund të besoj. Jemi vërtet të lumtur. Çfarë mund të them? Nuk mund të them më shumë. Unë jam një njeri që kam thyer rekord. Unë pata fatin të vija këtu vitin e kaluar dhe ne kemi pasur një sezon fantastik. Gjeta një skuadër, si zakonisht, me shumë cilësi dhe shumë karakter mendor. Kemi kaluar disa ndeshje vërtet të vështira. Tifozët na ndihmuan shumë. Sonte, jam vërtet i lumtur që ata janë të lumtur”, ka thënë Ancelotti.