Sport

UEFA del me sqarim për shtyrjen e finales

 

UEFA ka sqaruar se përse ndeshja finale e Ligës së Kampionëve, mes Real Madridit dhe Liverpoolit, nuk nisi në kohën e planifikuar, por u shty për 35 minuta.

Sipas njoftimit, pengesat kah hyrja për tifozët e Liverpoolit u bllokua për shkak se mijëra tifozë me bileta false kishin tentuar të hynin e kjo s’u lejohej.