Sport

Marrëveshja për blerjen e Chelseat kompletohet të hënën

 

Shitja përfundimtare e Chelseat pritet të kompletohet të hënën, pasi marrëveshja përfundimtare është arritur me konsorciumin që udhëhiqet nga Todd Boehly.

Premier League dhe qeveria e Mbretërisë së Bashkuar, e ka pranuar blerjen e skuadrës për 4.25 miliardë funte.