Sport

Szoboszlai mund të përfundojë te Sociedadi

 

Real Sociedadi po e mendon largimin e Adnan Januzajt, Alexander Isakut dhe Alexander Sorlothit, ndërsa synon ta përforcojë skuadrën me Dominik Szoboszlain.

21-vjeçari nga Hungaria u transferua te Leipzigu nga Salzburgu para 18-të muajsh, por nuk e ka gjetur veten në ambientin e ri.