Sport

Formacionet e mundshme të finales sipas gazetës “Sport”

 

Finalja e Ligës së Kampionëve më në fund ka arritur. Sonte në orën 21:00 luhet dueli i titanëve në mes të Liverpoolit dhe Real Madridit.

Carlo Ancelotti ka pasur luksin t’i pushojë lojtarët dhe ta përgatitë ekipin për ndeshjen finale për afër katër javë, pasi e fitoi ligën dhe më pas e eliminoi Manchester Cityn në gjysmëfinale.