Sport

Elhami Shabani fiton medaljen e bronztë evropiane

 

Karateisti Elhami Shabani ka arritur të shtunën suksesin më të madh në karrierë. Ai ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian që po mbahet në Gaziantep të Turqisë. Shabani garoi në luftëra, në kategorinë deri 75 kilogramë. Dhe zuri vend në podium.

Për vend të tretë, karateisti kosovar e mposhti boshnjakunHamza Turulja.