Sport

Statistikat e jashtëzakonshme të Realit në finale

 

Real Madridi është në Paris në finalen e pestë të Ligës së Kampionëve që nga viti 2014, dhe dëshiron që ta vazhdojë rekordin e vet.

Duke filluar nga edicioni 1997-98, gjiganti spanjoll nuk e ka humbur asnjë nga shtatë finalet në të cilat është paraqitur.