Sport

Selmani humb penallti vendimtare në finalen e Kupës

 

Sulmuesi i Kosovës, Astrit Selmani, ka humbur penallti vendimtare në finale të Kupës së Suedisë në futboll. Skuadra e Selmanit, Hammarby, të enjten humbi në finale nga Malmo pas ekzekutimit të penalltive. Nuk kishte gola gjatë 120 minutave lojë.

Në serinë e fundit të penalltive, Ola Toivonen shënoi për 4:3 në të mirë të Malmos. Selmani e kishte përgjegjësinë për të gjuajtur penalltinë e fundit për Hammarbyn. Dhe ai gjuajti drejt në portier.