Sport

Dajaku mbetet te Sunderlandi, Xhemajli largohet

 

Sulmuesi Leon Dajaku do të jetë pjesë e skuadrës së Sunderlandit edhe për sezonin 2022/23. Ishte ekipi anglez, i cili edicionin e ri do të bëjë gara në Championship, që në sajtin zyrtar e konfirmoi Dajakun në skuadër.

Dajaku para fillimit të sezonit të shkuar u huazua te Sunderlandi nga Union Berlini dhe ndihmoi ekipin anglez të ngjitet në kategorinë e dytë nga kategoria e tretë e futbollit të Anglisë. Në sezonin e tij të parë te Sunderlandi, Dajaku shënoi katër gola dhe pati po aq asistime në 28 paraqitje në të gjitha garat.