Sport

Skriniar kërkon vazhdimin e kontratës

 

Milan Skriniar ka kërkuar nga Interi t’ia vazhdojë kontratën deri në vitin 2027. Reprezentuesi sllovak ka qenë një nga mbrojtësit më të mirë në Serie A gjatë viteve të fundit dhe është në shënjestër të disa klubeve të mëdha të Premier Leagues së Anglisë.

“Gazzetta dello Sport” raporton se ai është i fokusuar të mbetet pjesë e Interit për një kohë të gjatë. Ai me Interin ka kontratë deri në fund të sezonit të ardhshëm.