Sport

Dembele ka arritur marrëveshje me PSG-në

Dembele do t’i bashkohet PSG-së
 

Sulmuesi i krahut, Ousmane Dembele, do të jetë futbollist i skuadrës së Paris Saint-Germainit. “AS” ka raportuar të enjten se Dembele tashmë ka arritur marrëveshje me PSG-në, pasi përfundimisht ka refuzuar ofertën e Barcelonës për ta rinovuar kontratën që i skadon muajin e ardhshëm.

Dembele me kampionin e Francës do të firmosë kontratë pesëvjeçare dhe do të zyrtarizohet si përforcim për sezonin e ri, javën e ardhshme.