Sport

Kessie përshëndetet nga Milani

 

Mesfushori i Bregut të Fildishtë, Franck Kessie, ka konfirmuar se do të largohet nga Milani muajin e ardhshëm, kur edhe i skadon kontrata me ekipin italian.

Kessie nuk ka arritur marrëveshje me Milanin për rinovimin e kontratës dhe pritet që karrierën ta vazhdojë te Barcelona, ndonëse mesfushori nuk ka dhënë asnjë detaj për të ardhmen e tij. “Jam shumë i lumtur që e fitova titullin me klubin dhe mendoj se kjo është mënyra më e mirë për t’i thënë lamtumirë.