Sport

Aston Villa pas Carlosit

 

Skuadra e Aston Villas ka shprehur interesim për mbrojtësin e Sevillas, brazilianin Diego Carlos. Lajmi është bërë i ditur të mërkurën nga tabloidi anglez “The Sun”. Carlos është i interesuar që karrierën ta vazhdojë në Angli, por Sevilla për ta lënë të lirë po kërkon mbi 40 milionë euro.

Po ashtu, Aston Villa duhet ta mposhtë edhe konkurrencën e Newcastle Unitedit dhe Tottenhamit, skuadra që gjithashtu po interesohen për brazilianin. Carlos, te Aston Villa po shihet si përforcim i rëndësishëm për klubin dhe trajneri Steven Gerrard po insiston në transferimin e tij.