Sport

Januzaj luan në humbjen e Sociedadit nga Atletico Madridi

 

Atletico Madridi ka fituar 2:1 ndaj Real Sociedadit në kuadër të xhiros së fundit të La Ligas, të dielën mbrëma. Sociedadi ishte vendas.

Për Sociedadin prej minutës së 63-të luajti Adnan Januzaj. Rodrigo De Paul dhe Angel Correa shënuan golat për Madridin. Jon Guridi shënoi në fund për Sociedadin. Atletico përfundoi e treta me 71 pikë.