Sport

Kane do të luajë në ndeshjen e fundit

Harry Kane - Tottenham
 

Trajneri i Tottenhamit, Antonio Conte, ka thënë se Harry Kane do të jetë i gatshëm për lojë në ndeshjen vendimtare, pavarësisht se nuk është ndier mirë.

Kane ka qenë i sëmurë bashkë me disa lojtarë të tjerë dhe anëtarë të stafit, por Conte ka mohuar se ka pasur helmim nga ushqimi.