Sport

Me përmbysje të madhe, Evertoni siguron mbijetesën

 

Nga disavantazhi prej dy golash në pjesën e parë, Evertoni ka arritur të fitojë ndaj Crystal Palacet për të siguruar edhe një sezon në Premier Leaguen angleze.

Skuadra e Frank Lampardit fitoi 3:2 në shtëpi ndaj Crystalit, që pati epërsi prej dy golave në pjesën e parë. Jean-Philippe Mateta dhe Jordan Ayew realizuan golat për mysafirët.