Sport

Peja dënohet me 7000 euro dhe me zhvillimin e dy ndeshjeve pa shikues

Peja - Trepca tifozet
 

Peja është dënuar me 7000 euro dhe me zhvillimin e dy ndeshjeve pa praninë e shikuesve për shkak të incidenteve të shumta që ndodhën në ndeshjen e së dielës ndaj Trepçës. Ishte ndeshja e tretë e gjysmëfinales së plejofit në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshjen e fitoi Peja, por fitorja mbeti në hije të incidenteve të shumta. Peja është dënuar për gjashtë shkelje të ndryshme me gjithsej 7000 euro. Po ashtu skuadra pejane duhet të luaj dy ndeshjet e ardhshme si vendas pa praninë e shikuesve.