Sport

Fabregasi nuk e mendon pensionimin

Foto: AP
 

Cesc Fabregas ka konfirmuar se ai do të largohet nga Monaco kur t’i skadojë kontrata në fund të këtij sezoni, por 35-vjeçari dëshiron të vazhdojë të luajë, pavarësisht “vitit më të keq në jetën e tij”, ka shkruar “SkySports” të shtunën.

Spanjolli iu bashkua skuadrës franceze nga Chelsea në janar të vitit 2019, por ka pasur telashe me lëndime të shumta dhe me koronavirus këtë sezon.