Sport

Xhoxhaj të shtunën në Gjermani sfidon titullin WBO Inter-Continental

Roman Fress - Armend Xhoxhaj - WBO Inter-Continental
 

Boksieri prizrenas Armend Xhoxhaj të shtunën mbrëma në Magdeburg të Gjermanisë do të përballet me gjermanin Roman Fress për titullin WBO Inter-Continental në peshën kruzer.

Për Xhoxhajn 28-vjeçar është meçi i 16-të në boksin profesionist. Ai i ka 13 fitore (7 KO) dhe dy humbje.