Sport

Peja fiton Ligën Unike

 

Peja është kampione e Ligës Unike në basketboll. Në finale, të enjten mbrëma në “Karagaçi”, Peja e mposhti Golden Eagle Yllin me shifrat 87:72.

Ndeshja është luajtur në palestrën e stërmbushur dhe në atmosferë të zjarrtë.