Sport

Xhaka kërkon fitore edhe kundër Unitedit

Granit Xhaka, sport, futboll, arsenali, zvicra, 13 prill
 

Granit Xhaka ka kërkuar nga Arsenali që ta fitojë edhe ndeshjen kundër Manchester Unitedit, pas triumfit ndaj Chelseat, përcjell “Football.London” të enjten. Të mërkurën mbrëma, Arsenali triumfoi 4:2 në udhëtim te Chelsea për të mbajtur shpresat gjallë për një pozitë në top-katërshe në Premier League. Ndërsa, të shtunën, Arsenali e pret në “Emirates Stadium” skuadrën e Manchester Unitedit. “I kemi edhe gjashtë ndeshje që janë finale për ne.

Finalja e radhës është ndaj Manchester Unitedit, të shtunën. Duhet të tregojmë karakterin dhe shpirtin e njëjte sikurse ndaj Chelseat për të fituar”, ka thënë Xhaka. “Duam të marrim tri pikët dhe të vazhdojmë me fitore në shtëpi”. Sipas Xhakës, fitorja ndaj Chelseat ishte shumë e rëndësishme për Arsenalin, që u fut në këtë ndeshje pas një serie prej tri humbjeve rresht.