Sport

Gripshi shfaq vlerat kur i duhet më së shumti Ballkanit

Nazmi Gripshi - FC Ballkani
 

Nazmi Gripshit i mungoi vetëm goli për ta mbyllur një ndeshje të shkëlqyeshme për Ballkanin, të dielën në derbi kundër kampiones në fuqi, Prishtinës. Gripshi bëri gjithçka tjetër. Ai bëri dy asistime, siguroi edhe një penallti. Po ashtu goditi traversën.

Ishte i pandalshëm në fitoren e Ballkanit ndaj Prishtinës me shifrat 2:0. Por futbollisti ofensiv nga Durrësi është modest. Për paraqitjen e tij dhe fitoren thotë se merita kanë gjithë futbollistët e klubit nga Suhareka.