Sport

Feyenoordi heq dorë nga Imeri

 

Feyenoordi ka hequr dorë nga sulmuesi kosovar i Servettes, Kastirot Imeri, ka raportuar sajti holandez “fr-fans.nl”.

Siç shkruan në Holandë, Imeri nuk përshtatet me sistemin e Feyenoordit. Sulmuesi 21-vjeçar i Përfaqësueses së Zvicrës edicionin aktual në 25 paraqitje në të gjitha garat ka shënuar 11 gola dhe ka kontribuar me tri asistime. Ai për Zvicrën ka debutuar vitin e kaluar.