Sport

Kosova pëson edhe nga Turqia, mbyll kualifikimet në vendin e fundit

volejboll, sport, 10 prill
 

Volejbollistet e reja të Kosovës nuk kanë përfituar shumë nga fakti se i kanë luajtur në shtëpi ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian të këtij viti. Kosova U19 i ka humbur të gjitha tri ndeshjet e luajtura në kuadër të grupit I.

Paraqitjen më të mirë Kosova e kishte në ndeshjen e parë, të cilën e humbi me shifrat 3:2 në sete nga Estonia. Në FVK mburren me ata dy seta të fituar dhe për më tepër paraqitjen e kanë vlerësuar “impresive”.