Sport

Kosova mposht Bullgarinë në futsall

 

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka fituar ndeshjen e parë të fazës preliminare për Botërorin e vitit 2024. Kosova fitoi ndaj Bullgarisë në kuadër të Grupit C, me rezultatin 2:0. Ndeshjet po luhen në Varna të Bullgarisë.

Golat e fitores për “Dardanët” i shënuan Drilon Maxharraj në pjesën e parë dhe Meriton Salihu në pjesën e dytë.