Sport

Basketbollisti amerikan distancohet nga skuadra e tij serbe në lidhje me luftën

 

Basketbollistët e skuadrës serbe Cërvena Zvezda shkaktuan goxha skandal të dielën mbrëma, kur nuk pranuan të mbajnë para nisjes së ndeshjes flamurin me ngjyrat e Ukrainës e ku shkruhej “Stop luftës”.

Pamjet nga ndeshja e zhvilluar në Lituani mes Zhalgirisit vendas dhe ekipit nga Beogradi, në kuadër të Euroligës, bën xhiron e botës për shkak të hezitimit serb për të dënuar luftën.