Sport

Bayerni insiston për Raphinan

 

Bayern Muencheni nuk e ka ndërmend të heq dorë nga transferimi i Raphinas, i cili ka ndërperë negociatat me Leeds Unitedin për rinovimin e kontratës.

Mësohet se skuadra bavareze po insiston në Raphinan, dhe për kartonin e tij tashmë i ka ofruar Leedsit 50 milionë euro. Te Bayerni, po e shohin Raphinan si përforcim të duhur për sulmin në sezonin e ardhshëm.