Sport

Zhegrova: Debutimi në Champions, ëndërr e realizuar

 

Edon Zhegrova realizoi një tjetër ëndërr të martën mbrëma. Ai debutoi te Lille në Ligën e Kampionëve dhe atë në duelin kundër kampionit në fuqi të Evropës, Chesleat. Reprezentuesi i Kosovës hyri në lojë në vend të sulmuesit Jonathan David në minutën e 82-të. Lille pësoi disfatë nga Chelsea në “Stamford Bridge” me rezultatin 2:0 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Championsit.

Debutimin në garën elitare evropiane, sulmuesi i krahut e cilësoi një hap para në karrierë, ndërsa premtoi se nuk do të ndalet derisa të arrijë majat e futbollit evropian. Ai është transferuar në afatin kalimtar të janarit te Lille nga Baseli.