Sport

Sejdiu shënon gol në ndeshjen e parë pas 15 muajsh

 

Pas shumë viteve me telashe fizike dhe rehabilitim të gjurit, 21-vjeçari Patriot Sejdiu është kthyer në fushën e lojës.

Sejdiu të premten në mbrëmje realizoi gol për skuadrën e Malmos suedez në ndeshjen miqësore ndaj skuadër Jammerbugt, që bën gara në rangun e dytë të futbollit danez.