Sport

Franca me rikthim të madh, kalon në gjysmëfinale

 

Franca ka bërë rikthim të madh në rezultat për të kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të hendbollit. Franca të mërkurën mbrëma e mposhti Danimarkën me rezultatin 30:29.

Danezët ishin në epërsi thuajse gjatë tërë takimit, por në minutat e fundit Franca u kthye dhe arriti te fitorja vendimtare. Franca e fiton Grupin I të raundit kryesor.