Sport

Suedia me rikthim të madh, shokon Norvegjinë

 

Suedia ka bërë rikthim të madh për të shokuar Norvegjinë dhe për të zënë vend në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të hendbollit.

Suedia të martën mbrëma në Bratislavë fitoi me rezultatin 24:23 ndaj Norvegjisë. Valter Chrintz shënoi penallti vendimtare për Suedinë 15 sekonda para fundit. Ai realizoi për 24:23. Në aksionin e fundit, Sander Sagosen i Norvegjisë gjuajti jashtë portës.