Sport

Spanja mposht Poloninë dhe kualifikohet në gjysmëfinale

 

Spanja është gjysmëfinalistja e dytë në Evropianin e hendbollit. Spanja të martën ka mposhtur Poloninë me rezultatin 28:27 dhe është bërë përfaqësuesja e parë e Grupit II të raundit kryesor që kalon në gjysmëfinale. Spanja i ka 8 pikë, dy më shumë se Norvegjia e Suedia.

Suedia e Norvegjia takohen prej orës 20:30 për të vendosur për gjysmëfinalisten tjetër.