Sport

Franca me fitore të thellë ndaj Malit të Zi

 

Franca nuk ka pasur telashe për të mposhtur Malin e Zi dhe për të bërë hap të rëndësishëm drejt gjysmëfinales në Evropianin e hendbollit. Të hënën mbrëma në Budapest, Franca fitoi me shifrat 36:27.

Pas katër ndeshjeve, Franca është e dyta në Grupin I të raundit kryesor.