Sport

Kombëtarja afrikane mund ta luajë ndeshjen e eliminimit direkt pa portier

 

Komorosi mund ta luajë ndeshjen e tyre të parë me eliminim direkt të Kupës së Kombeve të Afrikës pa një portier në fushë për shkak të COVID-19 dhe lëndimeve.

Kombi ishull bëri një surprizë të madhe duke u kualifikuar në raundin e 16 më të mirave në paraqitjen e tyre të parë në kompeticion, dhe tani do të përballet me Kamerunin.