Sport

Kupa e Afrikës në raundin nokaut me shumë befasi

 

Kupa e Afrikës do të hyjë në fazën nokaut, pas përfundimit të fazës së grupeve që dhuroi paraqitje të mira të skuadrave por edhe shumë befasi.

Nikoqiri i turneut, Kameruni, është prej skuadrave favorite për ta fituar gjithë garën, por përfaqësueset si Komorosi, Guinea Ekuatoriale dhe Gambia, ishin befasia e këndshme deri tani.