Sport

Leno do të largohet nga Arsenali

Foto: AP
 

Portieri gjerman Bernd Leno do të largohet nga skuadra e Arsenalit gjatë këtij muaji. Mediumet britanike kanë njoftuar të premten se drejtuesit e Arsenalit kanë njoftuar Lenon se mund të kërkojë skuadër të re gjatë këtij muaji.

Te Arsenali janë të vendosur që ta largojnë Lenon, i cili nuk bën pjesë në planet e trajnerit Mikel Arteta dhe këtë sezon ka humbur vendin e titullarit përballë Aaron Ramsdalet.