Sport

Juventusi do t’i ulë pagat në kontratat e reja të lojtarëve

Foto: AP
 

Skuadra e Juventusit patjetër duhet t’i ulë shpenzimet dhe për këtë arsye secilit prej gjashtë futbollistëve që u skadon kontrata në fund të këtij edicioni, do t’ua ofrojë rinovimin me ulje të pagës prej 15 për qind.

Në mesin e këtyre lojtarëve është edhe sulmuesi argjentinas Paulo Dybala.