Sport

Shkëlqimi i Zenelit me Kosovën nisi në “Letzigrund”, stadiumin ku do të luhet miqësorja Zvicër - Kosovë

 

Arbër Zeneli nuk ka dëshirë ta kthejë kokën prapa dhe t’i kujtojë gjërat që i takojnë së kaluarës, qofshin ato të mira apo të këqija. Situata të tilla, Zeneli ka pasur në vitet e fundit. Është përballur me situata të ndryshme, kryesisht me lëndime. Ai është kthyer nga lëndimi i rëndë i pësuar së fundi, ndërsa nuk ka luajtur ende për ekipin e tij nga Ligue 1, Reimsin. Shpreson të luajë disa ndeshje në kampionatin francez para se Kosova të grumbullohet për ndeshjet miqësore në muajin mars. Të parën e ka të konfirmuar. Në stadiumin e Zuerichut “Letzigrund”, Kosova më 29 mars luan miqësore kundër Përfaqësueses së Zvicrës.

Në këtë stadium, Zeneli ka kujtime të mira. Ai shkëlqeu në miqësoren që Kosova e pati zhvilluar kundër Shqipërisë më 29 maj të vitit 2018. Pati shënuar dy gola në fitoren 3:0. Ishin edhe dy golat e parë me fanellën e Kosovës për sulmuesin e krahut.