Sport

Dembele përjashtohet nga Barcelona

 

Ousmane Dembele është lënë jashtë skuadrës së Barcelonës për ndeshjen e raundit të 16 më të mirave në Kupën e Mbretit kundër Athletic Bilbaos në “San Mames” të enjten mbrëma, pasi bisedimet për kontratën e re përfundimisht dështuan.

Xavi Hernandez la të kuptohet gjatë konferencës për shtyp të së mërkurës para ndeshjes se francezi mund të largohet nga Barcelona në janar, dhe të enjten drejtori sportiv Mateu Alemany doli dhe diskutoi situatën e Dembele përpara se të deklaronte se ai duhet të gjejë një klub të ri para 31 janarit.