Sport

Chelsea dështon të fitojë për herën e katërt radhazi në ligë

 

Chelsea nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në udhëtim ndaj Brightonit. Ndeshja e javës së 24-të të Premier Leagues së Anglisë e zhvilluar të martën, përfundoi baras, 1:1.

Kjo është ndeshja e katërt radhazi që skuadra e Thomas Tuchel nuk arrin të fitojë në kampionat, dhe tashmë duket se synimi kryesor do të jetë mbetja në top-katërshe.