Sport

Rënia e kampionëve në Kosovë

 

Tri herë kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, po kalon momentet më të vështira që nga inkuadrimi në Superligë, para gati një dekade.

Feronikeli mbeti i fundit në stinorin vjeshtor dhe në pranverë do të paraqitet me juniorë. Kjo bën që Feronikeli ta ketë thuajse të pamundur mbijetesën në elitën e futbollit kosovar.